• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer
Landschapsbeheer Drenthe

Landschapsbeheer Drenthe

Zorg voor ons landschap

  • Home
  • Aan de slag
    • Bewoners
    • Grondeigenaren
      • Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
    • Scholen
    • Vrijwilligers
      • Soort vrijwilligerswerk
      • Vrijwilligerskaart
      • Vrijwilligersvacatures
    • Veilig en gezond werken
    • Ondersteuning
      • Advisering
      • Gereedschapsuitleen
      • Kennisoverdracht
      • Ondersteuning aanvragen
    • Meer weten?
      • Instructiewijzers
      • Kennisbank
      • Leer u groen!
      • Subsidiemogelijkheden
      • Verzekeringen
  • Nieuws
    • Nieuwsbrief
  • Agenda
  • Projecten
  • Contact
    • Routebeschrijving
  • Over ons
    • Organisatie
      • Geschiedenis
      • Jaarberichten
      • Financiering
      • Meerjarenbeleidsplan
    • Medewerkers
    • Raad van Toezicht
    • Samenwerkingspartners
    • Vacatures
Je bent hier: Home / Events / Natuurwerkdag heidevlinders Holtingerveld

Natuurwerkdag heidevlinders Holtingerveld

10 februari 2026

20feb2026

Van 9.00 uur tot 12.00 uur

Holtingerveld, nabij Havelte

Landschapsbeheer Drenthe organiseert op vrijdag 20 februari een natuurwerkdag voor de heidevlinder op het Holtingerveld. Tijdens de ochtend gaan we aan de slag om de heide geschikt te houden voor diverse soorten vlinders. Iedereen die graag zijn of haar handen uit de mouwen steekt om wat te doen voor de natuur, is welkom. Aanmelden kan tot 18 februari.

Tijdens deze dag worden diverse werkzaamheden gedaan om het heideterrein op het Holtingerveld opener te maken. Hierdoor krijgt de heide meer kans om te groeien en te bloeien en dit is van belang voor de vlinders die afhankelijk zijn van de heide voor hun leefgebied. Deze natuurwerkdag is de laatste in een reeks van drie en onderdeel van een project voor heide- en veenvlinders dat Landschapsbeheer Drenthe samen met de Vlinderwerkgroep Drenthe uitvoert in opdracht van de Provincie Drenthe.

De ochtend start met uitleg over het heideterrein en de beheermaatregelen die kunnen worden toegepast op dit soort terreinen ten behoeve van de vlinders. Daarna volgt uitleg over de werkzaamheden die die ochtend gaan plaatsvinden. Er wordt voor koffie en thee gezorgd, evenals voor handgereedschap. Wel graag zelf zorgen voor stevig schoeisel, warme kleding en werkhandschoenen.

Praktische informatie
De werkdag vindt plaats op vrijdag 20 februari van 09:00 tot 12:00 uur in het Holtingerveld. Parkeren kan ter hoogte van het Hunehuis (Hunebeddenweg 1, 7973 JA Darp). Dit is tevens het verzamelpunt.

Aanmelden
Aanmelden is gewenst. U kunt zich voor deze werkdag opgeven door vóór 18 februari een bericht te sturen naar Jeanine Veen via j.veen@lbdrenthe.nl

 

Primary Sidebar

Zoeken

Zoekt u iets op de website, maar kunt u het niet vinden? Neem gerust contact met ons op!

Ga aan de slag

Wilt u iets doen voor uw leefomgeving? En weet u niet waar te beginnen? Landschapsbeheer Drenthe helpt u op weg!

Bekijk de mogelijkheden ›

Footer

Contactgegevens

Landschapsbeheer Drenthe
Kloosterstraat 11
9401 KD Assen
T 0592 316 616
E info@lbdrenthe.nl

Colofon

Disclaimer | Privacy Statement

Het werk van Landschapsbeheer Drenthe wordt mogelijk gemaakt door:

   
© 2026 · Landschapsbeheer Drenthe