
In opdracht van de gemeente Westerveld (afdeling recreatie en toerisme) heeft Landschapsbeheer Drenthe dinsdag 24 maart bij de Toegangspoort Holtingerveld het grootste bijenhotel van Drenthe geplaatst. Dit deden we samen met de vrijwilligers van de Toegangspoort Holtingerveld en de heideschoners van de Vogelwacht Uffelte. Collega’s Erwin en Henk-Jan waren erbij. In totaal zijn er 10 (!) hotels geschakeld geplaatst. Erwin: “Het bijenhotel is bijna 12 meter lang. Het is gigantisch!”
Zorgboerderij de Maargieshoeve heeft de hotels geleverd en heeft geholpen met het plaatsen ervan. Er zijn al eerder werkzaamheden ter bevordering van de biodiversiteit uitgevoerd: zo is er bij de ronding bij het bijenhotel een inheems bloemenmengsel ingezaaid en achter het hotel samen met een aannemer een 30 meter lange bijenheuvel met stammen gecreëerd. Ook zijn er 2 wilgenhutten gemaakt. “Samen met leerlingen van OBS de Bosrank in Havelte hebben we stinzenbollen gepoot, zodat vroegactieve insecten ook in het vroege voorjaar voldoende nectaraanbod hebben.”
Wilde bijen hebben het zwaar, onder meer door een gebrek aan voedsel (bloemen) en nestgelegenheid. Door een bijenhotel op te hangen, kun je ze een handje helpen bij het leggen van eitjes en hun voortplantingscyclus ondersteunen. In een bijenhotel zitten verschillende buizen waarin de bijen hun eitjes kunnen leggen. Tussen elk eitje leggen de bijen een voedzaam balletje van stuifmeel en nectar. Zodra de larven uitkomen, dienen ze zich te voeden met deze voorraad. De larven blijven een tijdje in het holletje voordat ze zich ontwikkelen tot poppen in kleine cocons. Uiteindelijk zullen ze zich ontpoppen tot volwassen bijen.


