
Landschapsbeheer Drenthe organiseert dit jaar weer een cursus over aardkundige waarden. Dit keer in Dwingeloo (Zuidwest Drenthe) in de maand november. Wat zijn aardkundige waarden en wat zijn hun betekenis? Ook staan we stil bij wat Landschapsbeheer Drenthe hiermee doet en hoe je het zelf mee kunt nemen in planvorming, beheer en excursies.
Aardkundige waarden vormen een vast onderdeel van ons landschap. Ze zijn een van de vier grote landschapswaarden. De andere drie zijn: ecologie, cultuurhistorie en beleving. Ze vormen als het ware de basis van het landschap zoals we het nu zien en ‘gebruiken’. Het is ook een onderdeel waarbij we meestal niet stilstaan, een onderdeel dat vaak als vanzelfsprekend wordt beschouwd. Dat is jammer, want deze waarden laten ons zien hoe ons landschap is gevormd, onder welke omstandigheden en in welke perioden. Veel van die omstandigheden zijn er nu niet meer en daarom spreken we dan van aardkundig erfgoed. Het gaat om kleine elementen die iets groots kunnen vertellen, maar ook om grote gebieden of processen die het karakter van Drenthe bepalen. Tijdens de cursus gaan we hier dieper op in en worden er allerlei voorbeelden getoond. Ook staan we stil bij hun waarde en hoe we ze een volwaardige plek kunnen geven in allerlei (inrichtings)plannen en routes.
(Afbeelding: Hoogtekaart van de stuwwal van Havelte)
Praktische informatie
De cursus bestaat uit een 4 theorieavonden en een veldexcursie voor ongeveer 20 deelnemers. De theorieavonden worden gehouden op dinsdag 2, 9, 16 en 23 november in Hotel & Restaurant Wesseling in Dwingeloo van 19.30 tot 22.00 uur, het ontvangst is vanaf 19.00 uur. De veldexcursie vindt plaats op zaterdag 27 november van 9.00 tot ongeveer 15.00 uur. De kennis die u heeft opgedaan, kunt u in het landschap ervaren. De cursus wordt kosteloos aangeboden door provincie Drenthe.
Aanmelden
Wilt u deelnemen aan de cursus? Schrijf u dan voor 20 oktober een e-mail naar a.keijser@drenthe.nl. De cursus is bedoeld voor beheerders, landschapsgidsen en vrijwilligers. Vanwege het beperkt aantal plaatsen, kan er één persoon per vrijwilligersgroep zich hiervoor opgeven.